A A A

"Do 19 września można oddać głos w kolejnej edycji BO.

Tym razem Przylesie Okręg Sopot Górny zgłosiło projekt nr 27 związany z wykorzystaniem wody ze studni głębinowej, której uruchomienie przewidziane jest jeszcze w tym roku.

Projekt pod hasłem "Woda to życie" zakłada wykorzystanie wody w zdrojach ulicznych, kurtynach wodnych, zamgławiaczach. Jest to działanie mające na celu przeciwstawianie się skutkom ocieplania klimatu, walki z wysokimi temperaturami, kurzem, pyłem. Woda w czasie suszy potrzebna jest też zwierzętom i roślinom.

Realizacja tego projektu pozwoli sfinansować część prac związanych z dostarczeniem wody do urządzeń rozmieszczonych na terenie osiedla, a w szczególności fontann i zamgławiaczy w rejonie placu zabaw przy budynkach 91B i 91C.

Pierwsze prace na terenie tych placów zabaw i zielonego parku powstających również ze środków BO przegłosowanych w roku poprzednim rozpoczną się również w tym roku. Czekamy na wybór dostawcy urządzeń w drodze przetargu.

Można głosować wykorzystując ankiety papierowe dostępne w siedzibie SM i w wiatrołapach budynków, ale również elektronicznie:  https://sopot.budzet-obywatelski.org/glosowanie

Wzorem lat ubiegłych, dobrze zorganizowane Przylesiacy mają szansę zdobyć kolejne środki z BO do wykorzystania na terenie swojego osiedla. Przypomnę, że dzięki wsparciu i głosowaniu mieszkańców z BO powstały w naszej bezpośredniej okolicy boisko MOSiR i plac zabaw przy szpitalu geriatrycznym na 23 Marca, plac zabaw na Okrężnej, siłownia przed 91B, remont punktów widokowych na Sarnim i drugi Strzeleckim Wzgórzu. Największym przedsięwzięciem było zainicjowanie kompleksowego remontu ul. 23 Marca.

Bardzo zachęcam i proszę o głosowanie na projekt Przylesia Okręg Sopot Górny zgłosiło projekt nr 27 "Woda to życie".

Radny Miasta Sopotu
Piotr Kurdziel