A A A

Drodzy Państwo,

według Amerykańskiego Instytutu Pomiarów i Oceny Zdrowia szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce przypadnie na miesiąc grudzień. Niestety, wariant ten wydaje się prawdopodobny. Zbliżają się święta, a wraz z nimi „wzmożona konieczność zrobienia świątecznych zakupów”… Mamy świadomość, że walka z własnymi nawykami jest najtrudniejsza, ale w obecnej sytuacji warto ją stoczyć i wygrać.

Z troską o zdrowie osób szczególnie narażonych na negatywne skutki zakażenia koronawirusem SARS–CoV-2, tj. osób w wieku 70+, ale także osób młodszych, które są w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, jesteśmy gotowi do pomocy.

W Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pracownicy i wolontariusze w gotowości czekają na zlecenia.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego pomożemy w realizacji potrzeb, takich jak, np.:

  • zrobienie i dostarczenie zakupów artykułów spożywczych, środków higieny osobistej, leków
  • dostarczenie posiłków
  • zrobienie opłat
  • wyprowadzenie psa
  • wyrzucenie śmieci

Usługa wsparcia jest nieodpłatna, ale koszt zakupów pokrywa senior.


Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić:

22 505 11 11 – to ogólnopolska infolinia programu Wspieraj Seniora dla osób 70+ oraz młodszych, w trudnej sytuacji życiowej
58 551 17 10 – to numer Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie
729 863 777 – to numer Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
 

Bardzo proszę o upowszechnianie informacji wśród swoich podopiecznych, członków, znajomych, sąsiadów… Proszę o namawianie ich do ograniczania przebywania w skupiskach ludzkich, właśnie takich jak sklepy. Jestem przekonana, że razem wpłyniemy na poprawę sytuacji i przyczynimy się do zahamowania zachorowań na koronawirusa w Sopocie – przynajmniej wśród seniorów... Załączony powyżej tekst, jak również grafiki możecie Państwo wykorzystać na profilach Państwa organizacji, w grupach, na stronach internetowych – wszędzie gdzie tylko uznacie, że można oddziaływać informacyjnie.  

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podjęte w temacie kroki.

Z życzeniami zdrowia

Anna Horak

--

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

ul. Marynarzy 4, 81-835 Sopot, pokój nr 3

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 518 838 795 | 58 341 83 52

Wsparcie realizowane jest w ramach rządowego programu „Wspieraj Seniora”, które realizuje Gmina Miasta Sopotu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.