A A A

Komunikat Prasowy Biura Promocji i Komunikacji Społecznej


Sopot, 2 listopada 2020 r.

BIP/0530/459/20/AK

Czas pandemii – telefon MOPS znów czynny całą dobę


Od dziś ponownie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, czynny będzie telefon do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie dyżurujące osoby przyjmą wszystkie sygnały od potrzebujących wsparcia sopocian.
Całodobowy – pomocowy – numer MOPS w Sopocie to:
58 551 17 10.

Mogą z niego korzystać osoby, które same potrzebują wsparcia, a także inni mieszkańcy, którzy chcą zgłosić, że pomocy potrzebuje ktoś inny, na przykład starszy, niesamodzielny sąsiad.

– W całodobowym trybie telefon działał już wiosną, kiedy pandemia się zaczynała. Okazało się to bardzo potrzebne mieszkańcom – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – W związku z wciąż pogarszającą się sytuacją epidemiczną, w trosce o naszych mieszkańców, podjęliśmy decyzję o przywróceniu dyżurów telefonicznych 24 h/dobę. Apelujemy do wszystkich, którzy pomocy potrzebują, bądź znają osobę, której takie wsparcie jest potrzebne, o zgłaszanie takich sygnałów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. W tym trudnym czasie musimy być solidarni, musimy być wspólnotą – dodaje wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim.
Można także pisać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

– Zachęcamy do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na naszym osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka senior, który potrzebuje pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotnych starszych mieszkańców w naszym najbliższym otoczeniu. Ale także my sami nie wstydźmy się prosić o pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba – apeluje wiceprezydent Sopotu.

 
Więcej informacji: Agnieszka Niedałtowska, specjalista ds. komunikacji społecznej MOPS Sopot, tel. 609 680 697


Pozdrawiam
Urząd Miasta Sopotu

Anetta Konopacka
Główny specjalista
tel. (+48) 58 52 13 633, kom. 666 011 284
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej
ul. Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot
www.sopot.pl