A A A

Uwaga!

Zmiana miejsca koncertu z dachu kotłowni na halę na terenie kotłowni - wejście od strony pawilonów 23 Marca 77D.Szanowni Państwo,

dla potrzeb Państwa komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej przygotowaliśmy informacje promujące festiwal 3CITY PIANO DAYS, który odbędzie się w dniach 25.09.2019 w II LO SOPOT oraz 26.09.2020 na dachu kotłowni w Sopocie na terenie Osiedla Przylesie. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Gdańsk oraz Trójmiasto.pl. Patronat nad festiwalem objął również Prezydent Miasta Sopotu.

Podczas festiwalu 3CITY PIANO DAYS odbędą się również wydarzenia specjalne takie jak:
• KONCERT NA DACHU NA DWA FORTEPIANY – niezwykłe wydarzenie na dachu kotłowni w Sopocie na Osiedlu Przylesie, zostanie zaaranżowane specjalne miejsce koncertowe, ponadto koncert będzie transmitowany online dla wszystkich pozostałych fanów festiwalu 3CITY PIANO DAYS.
• KONCERT W RADIO GDAŃSK: koncerty wybranych wykonawców, rozdanie dyplomów dla uczestników, podziękowania dla partnerów, sponsorów, woluntariuszy (październik).

W razie pytań proszę o kontakt.

Tomasz Szwelnik, Dyrektor Festiwalu 3CITY PIANO DAYS
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 883 77 2009

Podstawowe informacje o wydarzeniu

3CITY PIANO DAYS W PIGUŁCE

       - koncerty popularyzujące grę na fortepianie, pianinie, instrumentach klawiszowych
       - duże i małe wydarzenia koncertowe w trzech miastach: Sopot (25, 26wrzesień), Gdańsk, Gdynia (październik).
       - wydarzenie specjalne: koncert na dachu na dwa fortepiany w Sopocie oraz koncert w Radio Gdańsk,
       - festiwal bogaty w koncerty, doświadczonych oraz młodych i najmłodszych wykonawców
       - akcje zbierania funduszy na operację 15-letniego niepełnosprawnego uzdolnionego pianisty z Gdańska,
       - popularyzacja edukacji muzycznej oraz promocja młodych artystów w Trójmieście
       - promocja muzykowania dzieci i młodzieży.

Czas i miejsce

Festiwal 3CITY PIANO DAYS (Druga edycja festiwalu) odbędzie się w 2020 roku w dniach 25-26 września w Sopocie. W ramach wydarzenia artyści będą grać koncerty w Trójmieście na fortepianie, pianinie, wychodząc poza typowe miejsca koncertowe. Miejscami koncertów w Sopocie są:
- szkoła II LO – 25 września w godzinach 10.00 – 12.00
- dach kotłowni na osiedlu Przylesie przy ul. 23 Marca – 26 września w godzinach 15.00 – 18.00.
Planowane są także kolejne koncerty w Gdańsku oraz Gdyni (październik).

Historia, cel i misja

W ramach festiwalu 3CITY PIANO DAYS chcemy, aby fortepian był przestrzenią koncertową nie tylko dla doświadczonych, ale również młodych i przede wszystkim najmłodszych wykonawców. Chcemy zachęcać ludzi do słuchania i grania muzyki, do udziału w wydarzeniach artystycznych oraz edukacji muzycznej.
Koncertom będą towarzyszyły także akcje zbierania funduszy na operację na rzecz 15-letniego niepełnosprawnego pianisty Mikołaja Charuka (www.zrzutka.pl/pianista)

Program – wykonawcy

25 września w godzinach 10.00 – 12.00
szkoła II LO


Zagrają:

Mikołaj Charuk - ma 15 lat, przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej, gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Tomasz Szwelnik – absolwent II LO Sopot, pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS,  kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją „Sprawni Inaczej”.

Uczniowie II LO Sopot


26 września w godzinach 15.00 – 18.00
KONCRT NA DACHU NA DWA FORTEPIANY (dach kotłowni na osiedlu Przylesie w Sopocie)


Zagrają:

Ilona Damięcka
Pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swoim dorobku artystycznym ma 3 płyty:" Hurry Up" , "Fifth Side " DVD/CD Live nagrane w Radiu Gdańsk ,i ostatnia  " Monk's Midnight" z kompozycjami Theloniousa Monka w wersji wokalnej . Występy na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, III Miejsce na Konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 1999 roku, za utwór Bossa For Bosa.

Aleksandra Mońko-Allen
Pianistka, kompozytorka, ukończyła fortepian na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach, kontynuowała studia w City College w Nowym Yorku. Dwukrotnie wygrała konkurs kompozytorski im. K. Komedy w Słupsku. W kwietniu ukazała się w Empiku pierwsza płyta pianistki "Wherever You are".

Dominik Kisiel
Trójmiejski pianista, pochodzi z Lublina. Jest laureatem wielu konkursów solo i z zespołem 'Dominik Kisiel Exploration Quartet' m.in. LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży. Autor cyklu koncertów improwizowanych 'PIANOWORKS'. Na swoim koncie ma dwie płyty - 'Exploration' i 'Live at Radio Katowice'. Dominik jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2019 otrzymał nominacje do nagrody muzycznej 'fryderyki' w kategorii 'jazzowy debiut roku'.

Jan Szczurek
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną i kompozycją.. W muzyce inspiruje go nieskończoność możliwości różnych rozwiązań, melodia i bogata harmonia.

Mikołaj Charuk
Ma 15 lat. Absolwent Sopockiej Szkoły Muzycznej. Przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej,  gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Mateusz Lipiński
Muzyk, pianista, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. Odpowiedzialny za muzykę do "Pasji" oraz cyklu "Drogi Krzyżowej" wystawianych w Londynie na przełomie 2011/2012 . Zamierza wydać debiutancki album z własnymi kompozycjami fortepianowymi.

Tomasz Szwelnik
Pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS, kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w festiwalu 3CITY PIANO DAYS,  
a także do aktywnego wsparcia wydarzenia.

Informacje kontaktowe
Tomasz Szwelnik, Dyrektor festiwalu 3CITY PIANO DAYS
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 883 77 2009
Informacje o pomysłodawcy projektu
Tomasz Szwelnik - trójmiejski przedsiębiorca, artysta i muzyk. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w grze na instrumentach klawiszowych. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, nagrał wiele płyt, muzykę do filmów, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Obecnie prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją „Sprawni Inaczej”.