A A A

Sopot, 31.08.2020r.

Wymiana wodomierzy w budynkach przy ul. 23 Marca 91B, 91C, 91D.

Większość wodomierzy mieszkaniowych w budynkach przy ul. 23 Marca 91B, 91C, 91D jest wadliwe, gdyż nie posiada legalizacji. Nie mogą być one uwzględniane przy rozliczeniach za zużycie wody. Tym bardziej, że znaczna część mieszkań ma już nowe, posiadające legalizację wodomierze. Wodomierze mieszkaniowe posiadają legalizację wyłącznie na 5 lat. Wobec powyższego Spółdzielnia Przylesie proponuje mieszkańcom wymianę wodomierzy do końca września 2020 r.
Planowa wymiana wodomierzy miała się odbyć przy okazji remontu całej instalacji wodociągowej i grzewczej w budynkach.

W kolejnych miesiącach nie będzie jednak możliwości kontynuowania planowanej wymiany instalacji w budynkach przy ul. 23 Marca 91B, 91C, 91D.
Informacja w związku z ogłoszonym stanem epidemicznym na www.smprzylesie.pl.
Koszt wodomierzy jest rozliczony w ramach wnoszonych przez mieszkańców opłat.
Montujemy wodomierze tego samego rodzaju ze zdalnym odczytem.

  1. Lokale które zdecydują się na wymianę wodomierzy, rozliczane będą według zarejestrowanego przez nie zużycia.
  2. Lokale w których wodomierze nie zostaną wymienione, rozliczane będą zgodnie z regulaminem rozliczania wody, ryczałtowo z uwzględnieniem niedoborów.

Wodomierze montowane są przez firmę zewnętrzną tylko w przypadku umożliwienia swobodnego dostępu do gniazd wodomierzowych.
W przypadku wątpliwości czy obecne / stare / wodomierze w konkretnym mieszkaniu są zamontowane w sposób umożliwiający ich wymianę, można przesłać fotografię gniazda wodomierzowego celem wstępnej weryfikacji na adres a-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pracownik firmy wykonującej na zlecenie spółdzielni montaż wodomierzy, nie wykonuje usługi kucia glazury, ścian, demontażu i montażu mebli.
Ze wspólnego funduszu remontowego Spółdzielnia nie finansuje prac stolarskich, glazurniczych i prawidłowego wykonania dostępu do gniazda wodomierzowego w mieszkaniach.
Więcej informacji o zasadach montażu wodomierzy w linku poniżej.
http://www.instsani.pl/687/montaz-wodomierzy

Zarząd SM Przylesie