• Info 1
  Info 1

  Info 1

 • Info 2
  Info 2

  Info2

 • Info 3
  Info 3

  Info 3

 • Info 4
  Info 4

  Info 4

Gazetka informacyjna

Pobierz gazetkę w formacie PDF

Uchwały WZCz dot. sprzedaży starej kotłowni i termomodernizacji

Uchwała 4/2016 - sprzedaż starej kotłowni

Proszę o dokładne przestudiowanie szczególnie §3 tej chwały, który określa kompetencje statutowych organów spółdzielni.

Święto ulicy 23 Marca

W skrzynkach pocztowych i na poczcie elektronicznej znajdziecie Państwo zatwierdzone przez Radę Nadzorczą SM "Przylesie" ważne informacje

Nasze osiedle

TERMOMODERNIZACJA  DOFINANSOWANA  ZE  ŚRODKÓW KRAJOWYCH  i  Unii Europejskiej.

Spółdzielnia nasza finalizuje prace remontowe w ramach zawartej w 2018r  z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowy na realizację projektu:

"Głęboka termomodernizacja 9 budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie", zlokalizowanych przy ul. 23 Marca w Sopocie. Etap I".

Więcej informacji w menu Unia Europejska i NFOŚiGW.

Uwaga!!!

Na  naszym osiedlu pojawił się oszust. Podaje się za fachowca od prądu i wyłudza pieniądze.

Nie  wpuszczać obcych osób.

Prosimy o ostrożność.

Sopockie Perły 2020

Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Przylesie została zwycięzcą II edycji Sopockich Pereł 2020 w kategorii Pro Eko za działania nastawione na ochronę środowiska.

Sukces ten jest efektem wieloletniego zaangażowania na rzecz  pro ekologicznych działań na osiedlu oraz ciężkiej pracy Zarządu SM Przylesie i członków wybranych kadencji Rad Nadzorczych. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim mieszkańcom Przylesia, którzy od lat wspierają Prezesa SM Przylesie Piotra Kurdziela, Z-pcę prezesa ds. technicznych Barbarę Lechman, cały Zarząd oraz Rady Nadzorcze poprzez podejmowanie uchwał umożliwiających podejmowanie działań na rzecz pro ekologicznych modernizacji!

Wyjątkowy charytatywny koncert fortepianowy na dachu bloku w Sopocie

Biały fortepian na tle wierzchołków drzew, a w oddali widok na błękitne morze. To nie wstęp do powieści, a rzeczywistość - niezwykły koncert fortepianowy został zagrany na dachu dziesięciopiętrowego bloku w Sopocie...

https://m.trojmiasto.pl/rozrywka/Wyjatkowy-charytatywny-koncert-fortepianowy-na-dachu-bloku-w-Sopocie-n147814.html

L.U.C i międzynarodowa orkiestra składa nietypowy hołd

Przylesie Sopot w doborowym towarzystwie Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Nowego Orleanu, Nowego Jorku, Las Vegas oraz Austin. L.U.C dyryguje muzykami z Polski i Stanów Zjednoczonych:

https://www.youtube.com/watch?v=ZHnSNGMNsWY

UWAGA! Ważna informacja!

l.dz.  360 / 20 r                                                                                        Sopot, 22.03.2020 r

 

Mieszkańcy Przylesia w Sopocie!

Na naszym osiedlu trwa, a w zasadzie jest na ukończeniu współfinansowana przez NFOŚiGW w Warszawie głęboka termomodernizacja wszystkich budynków. Po zakończeniu prac termomodernizacyjnych planowane są, a praktycznie już się zaczęły, prace rewitalizacyjne. Jesteśmy zaawansowani w ok. 80%. Wartość przedsięwzięcia przekracza 35 mln zł.

W związku z możliwym zagrożeniem sanitarnym, które może wystąpić w czasie prac, pisemnie 20 marca poprosiliśmy Sanepid w Sopocie albo o określenie zasad postępowania prewencyjnego w czasie remontu, albo o decyzję, czy o ile jest zagrożenie bezpieczeństwa sanitarnego wstrzymanie robót instalacyjnych w budynkach.

Bardzo duża wartość kontraktu z wykonawcami zmusza władze spółdzielni do zachowania staranności formalno - prawnej w celu zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa i ochrony interesów ekonomicznych Mieszkańców spółdzielni. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych decyzji popartych podstawą prawną, poza zaleceniami.

Od poniedziałku 23 marca, zgodnie z harmonogramem powinna rozpocząć się wymiana instalacji grzewczej i wodociągowej w budynku 91B.

Oczywiście, bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców, pracowników firm i ich rodzin jest priorytetem.

Proszę nie sugerować się niektórymi komentarzami na forach osób zupełnie obcych spółdzielni i jak widać zupełnie nie zorientowanych o zakresie remontu, technologii ani nie mających elementarnego pojęcia o zarządzaniu spółdzielnią.

Rozsądek podpowiada, że w każdej chwili pojawią się decyzje na szczeblu Warszawy, które pośrednio pozwolą PSSE lub innym odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w Polsce służbom na wsparcie prawne naszych działań. Tym samym zabezpieczą bezpieczeństwo sanitarne, ale i kwestie odszkodowawcze i ubezpieczeniowe stron obowiązującego nas kontraktu budowlanego.

Obecnie trwają przygotowania do przeorganizowania zakresu prac.

Zainteresowani Mieszkańcy remontowanego budynku będą o zmianach powiadomieni, po ich zaakceptowaniu przez wykonawcę i Radę Nadzorczą SM.

 

                                                             Zarząd Spółdzielni

Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego z ostatniej chwili:

Nasze osiedle widziane z lotu ptaka

 

Cel wprowadzenia odpłatnych umów i ewidencji użytkowników piwnic

Do dnia dzisiejszego w spółdzielni nie była prowadzona ewidencja użytkowników piwnic. Znane są przypadki, że jeden właściciel użytkował więcej niż jedną piwnicę, były też piwnice nieużytkowane lub nieużytkowane ze względu na zagracenie. 

Więcej...

   
         
       

Przylesie z lotu ptaka

Nasze osiedle widziane z lotu ptaka, w dodatku w scenerii zimowej...

 

Osiedle Przylesie w Sopocie

Nie sponsoruj żebraków - szkodzisz wszystkim

Święto ulicy - 23 Marca


Aktualna nazwa naszej ulicy upamiętnia uchwalenie w dniu 23 marca 2007r.

Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej.

23 marca o godz. 12.00-tej przed wejściem do osiedlowego sklepu Fresh Market zaprosiliśmy na degustację pikantnego gulaszu węgierskiego.
Po południu Pan Marek Sperski w interesujący sposób przedstawił historię ulicy 23 Marca.
Zastanawialiśmy się również czym tradycyjna kuchnia polska mogłaby zadziwić Węgrów.
W związku z tym, Pani Anna Włodarczyk - autorka książki kulinarnej "Retro kuchnia" przygotowała smakowity forszmak śledziowy.
W kuluarach spotkania dyskutowano o najnowszych planach remontowych i inwestycyjnych na Przylesiu. Odbył się też quiz na temat znajomości Węgier.
Otrzymaliśmy również informację będącą odpowiedzią na nasz list informujący o naszych obchodach Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej od Konsula Honorowego Węgier w Bydgoszczy Pana Marka Andrzeja Pietrzaka.

"Szanowny Panie Prezesie,
Bardzo dziękuję za informację. Cieszę się że takie wydarzenie jak Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jest również obchodzone w Trójmieście. W Bydgoszczy tradycyjnie poza tym dniem który obchodziliśmy 23 marca udało się oznaczyć wiele miejsc które są "węgierskie". W grudniu 2017 odsłoniliśmy pomnik flisaka Czakiego który nawiązuje do projektanta Kanału Bydgoskiego

https://www.youtube.com/watch?v=rYEs1tUIQJI,

http://projektpejzaz.pl/281-ferenc-flori-an-cs-aky-wegierski-wklad-w-rozwoj-bydgoszczy

o czym jest również w mojej książce".

Następne święto ulicy 23 Marca już z rok.

Zmiana nazwy ulicy 23 Marca

Mamy już potwierdzoną oficjalnie informację, że nasza ulica 23 Marca zmieniła nazwę na nową "23 MARCA". Nazwa symbolizuje aktualnie święto, ustanowienie w dniu 23 marca 2007r., Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej.

Święto to zostało uchwalone przez sejmy obu państw i obchodzone jest od tamtej pory co roku 23 marca i w Polsce i na Węgrzech. Tym sposobem geneza nazwy ulicy przestała być kontrowersyjna. Uniknęliśmy poniesienia zbędnych kosztów organizacyjnych i finansowych.
Podziękowania należą się wszystkim Mieszkańcom i sympatykom Przylesia, zaangażowanym w starania o takie rozwiązanie.

 

Pozostaje teraz każdego roku obchodzić na Przylesiu dzień 23 marca czerwonym wytrawnym Egri Bikaver lub jak kto woli, białym słodkim Tokaj Aszu.

W dniu 23 marca 2018r. na Przylesiu planujemy po raz pierwszy zorganizować obchody Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej.
A może wykorzystać pomysł obsadzenia południowych szczytów budynków szczepami winnymi pochodzącymi z Węgier?

Piotr Kurdziel
Prezes Zarządu
Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie"

Ulica 23 Marca

   Radni Miasta Sopotu w dniu 31 lipca br. zgodnie z obowiązującą od kwietnia 2017 roku ustawą dekomunizacyjną podjęli uchwałę dotyczącą nazwy jednej z sopockich ulic 23 Marca. Dzień ten upamiętniał wyzwolenie Sopotu spod niemieckiej okupacji przez Armię Czerwoną.  Nazwę pozostawiono, ale podjęto uchwałę, aby 23 Marca było dniem na cześć Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Święto to ustanowione zostało z inicjatywy nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2007 roku.

W najbliższym czasie uchwała trafi do wojewody, który ostatecznie podejmie decyzję.

Mieszkańców i sympatyków 23 Marca prosimy o aktywny udział i wyrażenie opinii  w ankiecie znajdującej się w artykule poniżej:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Radni-Sopotu-zmienili-nazwe-ulicy-Z-23-Marca-na-23-Marca-n115194.html

Projekt "Prosument dla Pomorza"

Spółdzielnia SM Przylesie na podstawie umowy nr WFOŚ/PD/76/2015/PROSUMENT zrealizowała zadanie: "Prosument dla Pomorza - zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii na budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie w Sopocie".

W ramach tej umowy na dachach XI kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, powstało 9 niezależnych instalacji. Zamontowano łącznie 542 panele fotowoltaiczne o sumarycznej mocy 137,5 KWp (7 * po 14,7 KWp oraz 2 * po 17,3 KWp).

Wytworzona przez naszą elektrownię słoneczną w okresie rocznym energia elektryczna odpowiadać będzie jej zużyciu przez Spółdzielnię Przylesie. Efekt ekologiczny montażu to spadek emisji CO2 o ponad 100,46 Mg CO2/rok.

 • koszt kwalifikowany zadania wyniósł: 824.725,00 PLN
 • dotacja w kwocie 329.888,00 zł udzielona została ze środków udostępnionych w ramach Programu Priorytetowego Prosument Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn.:"Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Część 4c) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (w PLN);
 • na sfinansowanie pozostałej części zadania udzielona została pożyczka w kwocie 494.837,00 zł

Finansowanie inwestycji w formie pożyczki na całość przedsięwzięcia i 40% dotacji przez:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Adres: Rybaki Górne 8, Gdańsk

Telefon: 58 301 91 92

www.wfos.gdansk.pl

A A A

Witamy na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, w sekcji Przylesie na sportowo.

Nordic Walking 2017

Zapraszamy na zajęcia Nordic Walking odbywać się będą we poniedziałki o godz. 17:00.

Zbiórka o godz. 16:50 przed siedzibą SM Przylesie.

Jeśli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zapraszamy do fotogalerii z naszych treningów i spotkań w 2013 r. na stronie Przylesia ale i na naszym fanpage'u - album: Nordic Walking na Przylesiu - 2013 :)

Ostatnio dodane

Wiadomości z Biblioteki

Postanowiliśmy stworzyć na stronie Spółdzielni nowe miejsce, gdzie publikowane będą wiadomości z Naszej osiedlowej Biblioteki.

Zapraszamy na prelekcję Marka Sperskiego o historii ulicy 23 Marca:


Strona Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Wybickiego w Sopocie