Opis wyników głosowania BO w 2023r w III Okręgu, Przylesie – Górny Sopot.

Gratulujemy Mieszkańcom wyboru projektu  "Zjeżdżaj z Historią :-) - odbudowa fragmentu historycznego Toru Saneczkowego koło Opery Leśnej dla rodzin z dziećmi". 792 głosy, ( koszt 300 tys. zł ).

Skrócony opis zwycięskiego projektu:

           "Odnowienie części toru saneczkowego z oświetleniem LED i materiałami ochronnymi stworzy bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla rodzin z dziećmi zjeżdżających na sankach. Wykorzystanie oświetlenia z czujnikami ruchu oraz tablic edukacyjnych sprawi, że obiekt będzie zrównoważony, bogaty w informacje i atrakcyjny wizualnie, a jednocześnie będzie wyrazem uznania dla historycznego znaczenia tego miejsca.

Komentarz:

           Myślę, że w kolejnej edycji BO Mieszkańcy zagłosują za wykonaniem sztucznej nawierzchni igielitowej na tym torze, obowiązkowo ze zraszaniem wodą oraz armatkami śnieżnymi.

Raczej na naturalny śnieg liczyć nie możemy. Wyciągi i armatki śnieżne na sąsiedniej Łysej Górze rdzewieją już od kilku lat.  Ale będzie przecież można wykorzystać wyremontowany tor saneczkowy dla zjazdów na rowerach górskich.

Sztuczne oświetlenie LED z czujnikami ruchu i miękkie bandy z pewnością zachęcą leśnych kaskaderów do zjazdów na gravelach lub hartailach MTB a może i quadach ;-).

Ciekawą atrakcją będzie pokonywanie wystających w osi toru, betonowych studzienek.

Drugie miejsce zdobył projekt promowany przez SM Przylesie:

        "Pielęgnacja i rewitalizacja 100-letniej alei drzew przy ulicy 23 Marca" - 599 głosów, ( koszt 100 000 zł ).

Przeprowadzenie podstawowych prac pielęgnacyjnych drzew wzdłuż ulicy 23 Marca, które już od lat nie są prowadzone.

Brak zainteresowania tą sprawą to nie tylko nieodwracalne niszczenie alei ale też niebezpieczeństwo dla ludzi i samochodów przez spadające w czasie wiatru stare konary.

Bez właściwej diagnostyki i nadzoru dendrologa 100-letnia aleja skończy żywot.

Komentarz:

Kasztanowce na ul. 23 Marca są faktyczną jej ozdobą wymagającą stałej pielęgnacji. Akcyjne działania nie uratują tych drzew.

Proszę jednak zaobserwować, czy kasztanowiec czerwony będący mieszańcem dwóch gatunków tj. kasztanowca europejskiego i amerykańskiego - krwistego których kilka jest przypadkowo nasadzonych na naszej ulicy, lepiej nie znosi inwazji szrotówka kasztanowcowiaczka

Nowe boisko na Przylesiu z Budżetu Obywatelskiego.

Trwa budowa, a w zasadzie remont leśnego boiska dawnej asfaltowego za budynkiem 23 Marca 91D.

Nowa, akrylowa nawierzchnia położona będzie w miejscu już sfrezowanej starej, na podbudowie betonowej. Czy sprawdzi się w tak wilgotnym miejscu i w licznym otoczeniu drzew?

Nowością ma być wykonane zgodnie z projektem w BO oświetlenie i ogrodzenie boiska.

       

       

Kategorie: Aktualności

Inne artykuły