Strona nie została znaleziona!
"Przepraszamy. Strona nie istnieje lub została przeniesiona."
Info 1
Info2
Info 3
Info 4
W czwartek 18 marca 2021r. mieliśmy przyjemność gościć na Przylesiu Konsula Generalnego Węgier w Gdańsku, Pana Pála Attillę Illésa. Wizyta związana była ze zbliżającym się świętem ulicy23 Marca. Przypominamy, że od 2017 roku nazwa ulicy upamiętnia uchwalenie przez Sejm RP i Parlament węgierski w roku 2007 dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Z tej okazji Spółdzielnia SM Przylesie i Biblioteka Sopocka przygotowują wspólny projekt upamiętniający to wydarzenie.
Inicjatorzy i współorganizatorzy projektu pani Maria Stankiewicz z przylesiowej biblioteki (filia nr6), pani Aneta Lechman oraz prezes SM Przylesie pan Piotr Kurdziel wraz z panem Konsulem dopinali szczegóły podczas czwartkowego spotkania. Odwiedziny były również okazją do pokazania panu Konsulowi naszego pięknego osiedla. Prezes SM Przylesie, Piotr Kurdziel, zwrócił uwagę na zmiany jakie dokonały się na Przylesiu, pokazał siedzibę spółdzielni, a także przedstawił pracowników administracji.
Pan Konsul miał okazję poznać m.in. panią Barbara Lechman, zastępcę prezesa ds. technicznych, a także pana Marcina Skwierawskiego, wiceprezydenta Sopotu. Była to wspaniała okazja do wspólnych rozmów, a także planowania długofalowej współpracy.
Obowiązkowym punktem spotkania była filia nr 6 Biblioteki Sopockiej, w której zbiorach znajdują się również pozycje znanych, węgierskich pisarzy.
Trzymajcie kciuki za powodzenie naszego pomysłu.
Uruchamiamy zdalny dostęp do internetowego serwisu e-BOK umożliwiającego podgląd stanu rozliczeń z SM Przylesie.
Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Przylesie została zwycięzcą II edycji Sopockich Pereł 2020 w kategorii Pro Eko za działania nastawione na ochronę środowiska.
Sukces ten jest efektem wieloletniego zaangażowania na rzecz pro ekologicznych działań na osiedlu oraz ciężkiej pracy Zarządu SM Przylesie i członków wybranych kadencji Rad Nadzorczych. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim mieszkańcom Przylesia, którzy od lat wspierają Prezesa SM Przylesie Piotra Kurdziela, Z-pcę prezesa ds. technicznych Barbarę Lechman, cały Zarząd oraz Rady Nadzorcze poprzez podejmowanie uchwał umożliwiających podejmowanie działań na rzecz pro ekologicznych modernizacji!
Biały fortepian na tle wierzchołków drzew, a w oddali widok na błękitne morze. To nie wstęp do powieści, a rzeczywistość - niezwykły koncert fortepianowy został zagrany na dachu dziesięciopiętrowego bloku w Sopocie...
Przylesie Sopot w doborowym towarzystwie Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Nowego Orleanu, Nowego Jorku, Las Vegas oraz Austin. L.U.C dyryguje muzykami z Polski i Stanów Zjednoczonych:
Sopot, 30 marca 2020 r.
BIP/0530/125/20/AK
KOMUNIKAT PRASOWY
Na zewnątrz zawsze z zakrytą twarzą
Poza domem zasłaniajcie usta i nos – apeluje dr Magdalena Łasińska-Kowara z Gdańska i organizuje zbieranie podpisów pod internetową petycją skierowaną do Ministerstwa Zdrowia dotyczącą zmiany stanowiska w sprawie maseczek.
„Należy zachęcać obywateli do zmniejszenia transmisji wirusa poprzez obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych.
Jest to kolejny etap zapobiegania masowej fali zgonów, która aktualnie ma miejsce we Włoszech.
Okres bezobjawowego roznoszenia wirusa trwa co najmniej tydzień od zarażenia. Należy iść za przykładem rządu Czech. Należy skorzystać z doświadczenia i rad chińskich ekspertów i lekarzy, którzy jako pierwsi opanowali rozprzestrzenianie się choroby. Tylko radykalne działania mogą pomóc w ograniczaniu skutków pandemii” – czytamy w petycji.
O sprawie szerzej napisał portal gdansk.pl (https://www.gdansk.pl/wiadomosci/zakladajcie-maseczki-lub-chocby-zwykle-chustki-apel-gdanskiej-lekarki-i-petycja-do-wladz,a,167214 ), a petycję można znaleźć tutaj (https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ministerstwo_zdrowia_poza_domem_zaslaniajcie_usta_i_nos)
Chodzi o to, by nakłonić wszystkich wychodzących na zewnątrz do zasłaniania nosa i ust. Osób zainfekowanych może być znacznie więcej, niż się ich diagnozuje, więc podstawową ochroną w miejscach publicznych powinno być zakrycie nosa i ust, by ewentualnie nie rozsiewać wirusa. I nie muszą być to specjalistyczne maseczki, które w obecnej sytuacji są nie do zdobycia, może skorzystać z wielu innych rzeczy, które mamy pod ręką: szalików, szali, kominów, chust czy bandan.
Ważne, by po powrocie do domu tę ochronę zdjąć nie dotykając zewnętrznej części i uprać, w temperaturze co najmniej 60 °C.
Jeżeli ktoś ma możliwości, by taką maseczkę sobie uszyć, na stronie www.sopot.pl podajemy wytyczne konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych dla maseczek przeznaczonych dla osób, które nie wykonują zawodów medycznych oraz nie potwierdzono u nich aktywnego zakażenia COVID 19 (https://www.sopot.pl/aktualnosc/8153/jak-powinna-wygladac-maseczka-ochronna-zobacz-wytyczne).
Oczywiście zwykła chustka czy szalik, tak jak i nieprofesjonalna maseczka, nie chronią całkowicie i nie zapobiegają przekazywaniu wirusa przez osobę zakażoną. Jednak znacznie tę emisję ograniczają: od 30 nawet do 75 proc. w zależności od materiału, z którego zostały wykonane.
Więc pamiętajmy! Jeśli już musimy wyjść na zewnątrz, zawsze zasłaniajmy usta i nos. A najlepiej zostańmy w domu!
Pozdrawiam
Urząd Miasta Sopotu
l.dz. 360 / 20 r Sopot, 22.03.2020 r
Na naszym osiedlu trwa, a w zasadzie jest na ukończeniu współfinansowana przez NFOŚiGW w Warszawie głęboka termomodernizacja wszystkich budynków. Po zakończeniu prac termomodernizacyjnych planowane są, a praktycznie już się zaczęły, prace rewitalizacyjne. Jesteśmy zaawansowani w ok. 80%. Wartość przedsięwzięcia przekracza 35 mln zł.
W związku z możliwym zagrożeniem sanitarnym, które może wystąpić w czasie prac, pisemnie 20 marca poprosiliśmy Sanepid w Sopocie albo o określenie zasad postępowania prewencyjnego w czasie remontu, albo o decyzję, czy o ile jest zagrożenie bezpieczeństwa sanitarnego wstrzymanie robót instalacyjnych w budynkach.
Bardzo duża wartość kontraktu z wykonawcami zmusza władze spółdzielni do zachowania staranności formalno - prawnej w celu zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa i ochrony interesów ekonomicznych Mieszkańców spółdzielni. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych decyzji popartych podstawą prawną, poza zaleceniami.
Od poniedziałku 23 marca, zgodnie z harmonogramem powinna rozpocząć się wymiana instalacji grzewczej i wodociągowej w budynku 91B.
Oczywiście, bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców, pracowników firm i ich rodzin jest priorytetem.
Proszę nie sugerować się niektórymi komentarzami na forach osób zupełnie obcych spółdzielni i jak widać zupełnie nie zorientowanych o zakresie remontu, technologii ani nie mających elementarnego pojęcia o zarządzaniu spółdzielnią.
Rozsądek podpowiada, że w każdej chwili pojawią się decyzje na szczeblu Warszawy, które pośrednio pozwolą PSSE lub innym odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w Polsce służbom na wsparcie prawne naszych działań. Tym samym zabezpieczą bezpieczeństwo sanitarne, ale i kwestie odszkodowawcze i ubezpieczeniowe stron obowiązującego nas kontraktu budowlanego.
Obecnie trwają przygotowania do przeorganizowania zakresu prac.
Zainteresowani Mieszkańcy remontowanego budynku będą o zmianach powiadomieni, po ich zaakceptowaniu przez wykonawcę i Radę Nadzorczą SM.
Zarząd Spółdzielni
Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego z ostatniej chwili:
Rozpoczynają się prace instalacyjne w budynku 77D i 91B.
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramami prac w poszczególnych mieszkaniach.
Informacje w wiatrołapie, w skrzynkach pocztowych i w aplikacji Vizum.
Konieczna obecność w czasie remontów.
Do dnia dzisiejszego w spółdzielni nie była prowadzona ewidencja użytkowników piwnic. Znane są przypadki, że jeden właściciel użytkował więcej niż jedną piwnicę, były też piwnice nieużytkowane lub nieużytkowane ze względu na zagracenie.
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
Nasza Spółdzielnia wystartowała w XXV Edycji Konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Zajęliśmy III miejsce.
Nasze osiedle widziane z lotu ptaka, w dodatku w scenerii zimowej...
Aktualna nazwa naszej ulicy upamiętnia uchwalenie w dniu 23 marca 2007r.
23 marca o godz. 12.00-tej przed wejściem do osiedlowego sklepu Fresh Market zaprosiliśmy na degustację pikantnego gulaszu węgierskiego.
Po południu Pan Marek Sperski w interesujący sposób przedstawił historię ulicy 23 Marca.
Zastanawialiśmy się również czym tradycyjna kuchnia polska mogłaby zadziwić Węgrów.
W związku z tym, Pani Anna Włodarczyk - autorka książki kulinarnej "Retro kuchnia" przygotowała smakowity forszmak śledziowy.
W kuluarach spotkania dyskutowano o najnowszych planach remontowych i inwestycyjnych na Przylesiu. Odbył się też quiz na temat znajomości Węgier.
Otrzymaliśmy również informację będącą odpowiedzią na nasz list informujący o naszych obchodach Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej od Konsula Honorowego Węgier w Bydgoszczy Pana Marka Andrzeja Pietrzaka.
"Szanowny Panie Prezesie,
Bardzo dziękuję za informację. Cieszę się że takie wydarzenie jak Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jest również obchodzone w Trójmieście. W Bydgoszczy tradycyjnie poza tym dniem który obchodziliśmy 23 marca udało się oznaczyć wiele miejsc które są "węgierskie". W grudniu 2017 odsłoniliśmy pomnik flisaka Czakiego który nawiązuje do projektanta Kanału Bydgoskiego
https://www.youtube.com/watch?v=rYEs1tUIQJI,
http://projektpejzaz.pl/281-ferenc-flori-an-cs-aky-wegierski-wklad-w-rozwoj-bydgoszczy
o czym jest również w mojej książce".
Następne święto ulicy 23 Marca już z rok.
![]() |
Mamy już potwierdzoną oficjalnie informację, że nasza ulica 23 Marca zmieniła nazwę na nową "23 MARCA". Nazwa symbolizuje aktualnie święto, ustanowienie w dniu 23 marca 2007r., Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. Święto to zostało uchwalone przez sejmy obu państw i obchodzone jest od tamtej pory co roku 23 marca i w Polsce i na Węgrzech. Tym sposobem geneza nazwy ulicy przestała być kontrowersyjna. Uniknęliśmy poniesienia zbędnych kosztów organizacyjnych i finansowych. |
Pozostaje teraz każdego roku obchodzić na Przylesiu dzień 23 marca czerwonym wytrawnym Egri Bikaver lub jak kto woli, białym słodkim Tokaj Aszu.
W dniu 23 marca 2018r. na Przylesiu planujemy po raz pierwszy zorganizować obchody Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej.
A może wykorzystać pomysł obsadzenia południowych szczytów budynków szczepami winnymi pochodzącymi z Węgier?
Piotr Kurdziel
Prezes Zarządu
Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie"
![]() |
Radni Miasta Sopotu w dniu 31 lipca br. zgodnie z obowiązującą od kwietnia 2017 roku ustawą dekomunizacyjną podjęli uchwałę dotyczącą nazwy jednej z sopockich ulic 23 Marca. Dzień ten upamiętniał wyzwolenie Sopotu spod niemieckiej okupacji przez Armię Czerwoną. Nazwę pozostawiono, ale podjęto uchwałę, aby 23 Marca było dniem na cześć Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Święto to ustanowione zostało z inicjatywy nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2007 roku. |
W najbliższym czasie uchwała trafi do wojewody, który ostatecznie podejmie decyzję.
Mieszkańców i sympatyków 23 Marca prosimy o aktywny udział i wyrażenie opinii w ankiecie znajdującej się w artykule poniżej:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Radni-Sopotu-zmienili-nazwe-ulicy-Z-23-Marca-na-23-Marca-n115194.html
Spółdzielnia SM Przylesie na podstawie umowy nr WFOŚ/PD/76/2015/PROSUMENT zrealizowała zadanie: "Prosument dla Pomorza - zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii na budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie w Sopocie".
W ramach tej umowy na dachach XI kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, powstało 9 niezależnych instalacji. Zamontowano łącznie 542 panele fotowoltaiczne o sumarycznej mocy 137,5 KWp (7 * po 14,7 KWp oraz 2 * po 17,3 KWp).
Wytworzona przez naszą elektrownię słoneczną w okresie rocznym energia elektryczna odpowiadać będzie jej zużyciu przez Spółdzielnię Przylesie. Efekt ekologiczny montażu to spadek emisji CO2 o ponad 100,46 Mg CO2/rok.
Finansowanie inwestycji w formie pożyczki na całość przedsięwzięcia i 40% dotacji przez:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Adres: Rybaki Górne 8, Gdańsk
Telefon: 58 301 91 92
"Przepraszamy. Strona nie istnieje lub została przeniesiona."
Prezentujemy jeden z systemów podziemnej segregacji śmieci.
Regulamin funkcjonowania elektronicznego biura obsługi mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” Pobierz regulamin w formacie PDF
Program porusza ważne dla mieszkańców Sopotu sprawy o charakterze polityczno - społecznym. Tym razem odcinek o naszym Przylesiu.
KOMUNIKAT PRASOWY UM Sopot
KOMUNIKAT PRASOWY
Już wkrótce rozpocznie się rozbiórka starej kotłowni w centrum osiedla przy ul. 23 Marca 79B i budowa nowego tarasowego budynku w jej miejscu.
Zawiadomienie o zmianie opłat od 01 marca 2021r. dla właścicieli lokali mieszkalnych w zasobach SM "Przylesie" w Sopocie.
Uchwała Rady Nadzorczej nr 16 z dnia 27.11.2020 r. w sprawie: Uchwalenia "Regulaminu rozliczania kosztów wywozu nieczystości/odpadów komunalnych w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie" w Sopocie".
Uchwała Rady Nadzorczej nr 17, 18, 19, 20 z dnia 27.11.2020 r. w sprawie: zatwierdzenia zmiany opłat dla lokali mieszkalnych w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie" w Sopocie.
Komunikat Prasowy Biura Promocji i Komunikacji Społecznej
Komunikat Prasowy Biura Promocji i Komunikacji Społecznej
Komunikat Prasowy Biura Promocji i Komunikacji Społecznej
Uwaga! Zmiana miejsca koncertu z dachu kotłowni na halę na terenie kotłowni - wejście od strony pawilonów 23 Marca 77D.
Regulamin rozliczania kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków w Spółdzielni Mieszkaniowej od sezonu 2020/2021
Regulamin rozliczania kosztów centralnego ogrzewania lokali mieszkalnych w Spółdzielni Mieszkaniowej od sezonu grzewczego 2020/2021
Sopot, 31.08.2020r. Wymiana wodomierzy w budynkach przy ul. 23 Marca 91B, 91C, 91D.
Uchwała Rady Nadzorczej nr 13 z dnia 03.08.2020 r. w sprawie: uchwalenia regulaminu rozliczania dostawy wody. Szczegóły w pliku PDF
Uchwała Rady Nadzorczej nr 12 z dnia 03.08.2020 r. w sprawie: uchwalenia regulaminu rozliczania centralnego ogrzewania. Szczegóły w pliku PDF
W tym roku z powodu pandemii zajęcia ruszyły nieco później, bo pod koniec maja. Treningi odbywają się we wtorki o godz 17:30. Zbiórka 17:20 na Przylesiu ul. 23 Marca 77c (okolice apteki, pawilonów SM Przylesie). Zajęcia trwają 1,5 h. Podczas zajęć pokonujemy przepiękne trasy Trójmiejskiego Parku...
Rozpoczynamy coroczny przegląd szczelności instalacji gazowych.
Opis postępowania w przypadku uszkodzonej skrzynki pocztowej
Przylesie Sopot w doborowym towarzystwie Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Nowego Orleanu, Nowego Jorku, Las Vegas oraz Austin. L.U.C dyryguje muzykami z Polski i Stanów Zjednoczonych:...
Regulamin udzielania przez Jednostkę zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro. Regulamin w pliku PDF
Wszelkie nieprawidłowości dotyczące projektu można zgłaszać albo poprzez stronę:https://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/albo e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloake45a64413f8cb2cbf43a4a4adb2ec167').innerHTML =...
Ukonstytuowała się Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie" w Sopocie
Postanowiliśmy stworzyć na stronie Spółdzielni nowe miejsce, gdzie publikowane będą wiadomości z Naszej osiedlowej Biblioteki.
Zapraszamy na prelekcję Marka Sperskiego o historii ulicy 23 Marca:
Strona Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Wybickiego w Sopocie
![]() | Dzisiaj | 417 |
![]() | Wczoraj | 550 |
![]() | W tym miesiącu | 7595 |